administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Spółki z udziałem cudzoziemców odpowiedzią na brak możliwości zalegalizowania ich pracy

Anna Ruszczak | 2023-05-24
Popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Fot. Pixabay

Popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Fot. Pixabay

Zakładanie spółek, w których akcjonariuszami lub udziałowcami są cudzoziemcy wykonujący na rzecz tej spółki powtarzające się świadczenie niepieniężne, to najnowszy pomysł na rozwiązanie problemów z zalegalizowaniem pracy obcokrajowców w Polsce.

Zobacz także

Redakcja news Małe mieszkania u deweloperów

Małe mieszkania u deweloperów Małe mieszkania u deweloperów

Jedno- i dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 45 mkw. – to lokale cieszące się największym zainteresowaniem na rynku pierwotnym. Czy taki produkt nadal występuje w ofercie deweloperów czy może program...

Jedno- i dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 45 mkw. – to lokale cieszące się największym zainteresowaniem na rynku pierwotnym. Czy taki produkt nadal występuje w ofercie deweloperów czy może program „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” znacząco zawęził ofertę?

Redakcja Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody

Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody

W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? Co zrobić, by poprawnie określić zużycie...

W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? Co zrobić, by poprawnie określić zużycie wody utraconej w czasie awarii? Na te pytania, podczas szkolenia online 18 czerwca 2024 roku, odpowie Wojciech Jan Konieczny.

Redakcja PRS zagrożeniem dla wynajmujących?

PRS zagrożeniem dla wynajmujących? PRS zagrożeniem dla wynajmujących?

W Polsce instytucjonalni inwestorzy na rynku najmu na razie odgrywają znikomą rolę. Prawdopodobnie to się zmieni i ich znaczenie będzie coraz większe, na co wskazują wyniki za rok 2023. Czy wynajmujący...

W Polsce instytucjonalni inwestorzy na rynku najmu na razie odgrywają znikomą rolę. Prawdopodobnie to się zmieni i ich znaczenie będzie coraz większe, na co wskazują wyniki za rok 2023. Czy wynajmujący powinni obawiać się takiej konkurencji?

Przedsiębiorcy nadal nie mogą uzyskać zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, którzy dotąd wykonywali pracę w firmach świadczących tzw. outsourcing procesowy, czyli zajmujących się usługami, które wykonywały na zlecenie przedsiębiorstw. W ramach outsourcingu świadczone były np. usługi księgowe, kadrowe czy sprzątanie w firmach, które z różnych względów rezygnowały u siebie z tego typu działów i wolały korzystać z podmiotów zewnętrznych. W ten sposób świadczone są też np. usługi informatyczne.

Przy braku zezwoleń i niemożności legalnego zatrudnienia pracowników z zagranicy, firmy zaczęły poszukiwać innych rozwiązań, które w sposób legalny pozwolą im pozyskać pracowników. Jednym z takich rozwiązań, po które sięgają np. firmy sprzątające, jest zatrudnienie cudzoziemców jako pracowników tymczasowych. Pojawił się też kolejny pomysł, który ma pomóc w rozwiązaniu patowej sytuacji.

Może Cię zainteresuje: Nowe przepisy o firmach rodzinnych

Spółki z udziałem cudzoziemców

Najnowszy pomysł, po który sięgają firmy, nie wymaga legalizacji pracy cudzoziemców, gdyż sprowadza się do zakładania spółek kapitałowych przez cudzoziemców. Według ekspertów jest to „wypychanie” pracowników z zagranicy z pracy najemnej. Cudzoziemcy, którzy przystąpią do spółek akcyjnych czy z ograniczoną odpowiedzialnością, i odpowiednio będą akcjonariuszami czy udziałowcami tych spółek, będą wykonywać obowiązki na rzecz spółki. W ten sposób spółka będzie mogła wywiązać się z umów z kontrahentami, a jednocześnie nie będzie konieczności legalizacji pracy cudzoziemców, bo nie będą oni świadczyć pracy. Spółka będzie mogła także poprawić rentowność.

Doradcy podatkowi podkreślają, że przy stosowaniu tego rozwiązania kluczowym elementem jest to, by w działalności nie było pozorności. Cudzoziemcy, którzy przystąpią do spółki akcyjnej czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako akcjonariusze lub udziałowcy, powinni mieć odpowiednią siłę głosu, by decydować o funkcjonowaniu tej jednostki. Aby było to realne, w spółce może być najwyżej kilkadziesiąt osób.

Co z podatkami i składkami?

Cudzoziemcy, którzy mają obywatelstwo dowolnego państwa należącego do Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA, Szwajcarii i – od 2022 na mocy specustawy – Ukrainy, mogą podejmować i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach, jak obywatele polscy. Obywatele krajów trzecich mogą prowadzić działalność gospodarczą w Polsce jedynie w konkretnie określonych formach, m.in. w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

Mechanizm działalności opiera się na współpracy cudzoziemców ze spółką z o.o. czy S.A. Sama współpraca polega na powtarzających się świadczeniach niepieniężnych cudzoziemców na rzecz spółki. Nie jest to więc umowa zlecenia czy umowa o pracę, lecz powtarzające się świadczenia niepieniężne. Wynagrodzenie wypłacane za te świadczenia jest kwalifikowane jako przychód z innych źródeł. W rezultacie spółka nie jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych i nie ma obowiązku pobierania zaliczek na podatek dochodowy. PIT jest płacony na zasadach ogólnych przez samego akcjonariusza czy udziałowca, chyba że posiada on certyfikat rezydencji podatkowej potwierdzający, że nie jest rezydentem w Polsce. Wówczas, przy dostępności odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, możliwe jest wyłączenie go z podatku dochodowego od osób fizycznych w naszym kraju.

Może Cię zainteresuje: Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie

Wynagrodzenie, które jest wypłacane cudzoziemcowi jako akcjonariuszowi lub udziałowcowi, wykonującemu na rzecz spółki powtarzające się świadczenia niepieniężne, nie jest też tytułem do objęcia obowiązkowo ubezpieczeniami społecznymi czy zdrowotnym. 

Eksperci przyznają, że popularność spółek z udziałem cudzoziemców ma związek z brakiem zezwoleń na pracę wydawanych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Decyzje o tworzeniu spółek cudzoziemskich są też efektem zapowiedzi wprowadzenia przepisów, które mają wejść w życie w 2024 r. Na pewno działalność każdej takiej spółki będzie oddzielnie badana przez ZUS, który w tym przypadkiem jest głównym organem uprawnionym do weryfikowania prawidłowości rozliczeń takiej działalności. Polscy przedsiębiorcy z pewnością będą pomagali w zakładaniu i prowadzeniu tego typu spółek przez cudzoziemców. Aby uniknąć zgłaszania wątpliwości ze strony organów, w szczególności ZUS, konieczne jest prawidłowe ułożenie stosunków w ramach samej spółki (na linii spółka-udziałowcy), jak również pomiędzy spółką a jej klientami.

Źródło: prawo.pl

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna?

Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna? Rolników nie będzie obowiązywała cisza nocna?

Rolników nie będzie można karać mandatami za zakłócanie ciszy nocnej w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi, gdyż nie jest to wybryk, a konieczność.

Rolników nie będzie można karać mandatami za zakłócanie ciszy nocnej w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi, gdyż nie jest to wybryk, a konieczność.

Redakcja news Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza Zieleń i woda mogą schłodzić miasto nawet o 10 st. Celsjusza

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Ogrody botaniczne zmniejszają temperaturę średnio o 5 st. C, mokradła – o 4,7 st. C, drzewa rosnące przy ulicy – o 3,8 st. C, parki – o 3,2 st. C.

Redakcja news Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024? Czy to koniec patodeweloperki? Co zmieni się od 1 sierpnia 2024?

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Od 1 sierpnia wejdą w życie dwie nowelizacje rozporządzeń z zakresu przepisów budowlanych, które mają na celu m.in. walkę z patodeweloperką.

Redakcja news Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców Waloryzacja czynszów w 2024 dotkliwa dla najemców

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Umowy najmu zawierane na dłużej niż 12 miesięcy nierzadko zawierają tzw. klauzulę waloryzacyjną.

Redakcja news Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024 Rząd przedłużył wakacje kredytowe na 2024

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu wakacji kredytowych na 2024.

Redakcja news Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu Walka z nielegalnym graffiti na osiedlu

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Akty wandalizmu na właśnie odnowionych czy nowo postawionych obiektach inżynierskich i budynkach, a niekiedy nawet na urządzeniach, które jeszcze nie zostały oddane do użytku, budzą niepokój i frustrację.

Redakcja news Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym Wspólna deklaracja po Europejskim Kongresie Mieszkaniowym

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

„Niedrogie, przyzwoite i zrównoważone mieszkania dla wszystkich” – to hasło wspólnej deklaracji ministrów odpowiedzialnych za mieszkalnictwo państw Unii Europejskiej.

Redakcja news Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca Wnioski o dofinansowanie modernizacji wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przyjmowane do 1 czerwca

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

1 czerwca 2024 mija termin składania przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe wniosków wstępnych w ramach programu „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.

Redakcja news Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024] Znamy decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych [marzec 2024]

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. RPP podjęła decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stóp procentowych – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Redakcja news Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę Pozytywny wpływ uchodźców z Ukrainy na polską gospodarkę

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Szacuje się, że w 2023 roku udział uchodźców z Ukrainy w polskim Produkcie Krajowym Brutto wyniósł od 0,7 do 1,1 proc.

Sabina Augustynowicz news O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

O celebrowaniu kobiecości w Krakowie O celebrowaniu kobiecości w Krakowie

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy,...

Krakowska delegatura Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami zorganizowała w Krakowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja nie tylko do celebrowania kobiecości, bo komponowałyśmy własne zapachy, uczyłyśmy się radzenia sobie ze stresem, ale także do podzielenia się doświadczeniami zawodowymi.

Redakcja news Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast Startuje nabór wniosków o dofinansowanie na rozwój średnich miast

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Prawie 1,5 mld zł z Funduszy Szwajcarskich trafi do średniej wielkości polskich miast.

Redakcja news 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji? 1,5 proc. podatku – co zrobić, by środki trafiły do danej organizacji?

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Podatnicy rozliczający PIT mogą przekazać 1,5 proc. swojego podatku dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Redakcja news Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami Bruksela dzieli się doświadczeniami w walce z gołębiami

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Gołębie to ptaki, które potrafią przysporzyć wiele problemów mieszkańcom, zarządcom osiedli, a nawet władzom lokalnym.

Redakcja news Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami Budownictwo mieszkaniowe w 2023 ze spadkami

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

GUS opublikował dane, z których wynika, że w 2023 r. odnotowano spadek liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania w stosunku do roku 2022.

Redakcja news Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym Spółdzielnie energetyczne jako sposób walki z ubóstwem energetycznym

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Około 1,5 mln gospodarstw domowych zmaga się z ubóstwem energetycznym – podaje Instytut Badań Strukturalnych w Polsce.

Redakcja news Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa Szkolenie: Roboty budowlane w obiektach po zmianie prawa

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach...

Jak się zmienią normy techniczno-budowlane po 1 kwietnia 2024 roku? Jak będzie wyglądało kierowanie budową oraz rozbiórkami po nowemu? Co warto wiedzieć o przygotowaniu zamierzeń budowlanych po zmianach Prawa budowlanego? Zapraszamy na szkolenie!

Redakcja news Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego? Ile czasu trwa wybudowanie budynku mieszkalnego?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane podsumowujące rok 2023 w budownictwie mieszkaniowym.

Redakcja news XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu!

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu! XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości już w czerwcu!

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości odbędzie się 12 czerwca w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie nieruchomościami w przepisach prawa i w praktyce.

XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości odbędzie się 12 czerwca w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie nieruchomościami w przepisach prawa i w praktyce.

Redakcja Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD

Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD Parlament Europejski przyjął Dyrektywę EPBD

12 marca europosłowie przyjęli plany zawarte w Dyrektywie EPBD, uzgodnione już z Radą. Dzięki wytycznym zmniejszy się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie.

12 marca europosłowie przyjęli plany zawarte w Dyrektywie EPBD, uzgodnione już z Radą. Dzięki wytycznym zmniejszy się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie.

Redakcja news Przepisy o patodeloperce później?

Przepisy o patodeloperce później? Przepisy o patodeloperce później?

Do Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) spływają wiadomości od samorządów, inwestorów, a także ekspertów z apelami o przesunięcie terminu wejścia w życie nowych przepisów.

Do Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) spływają wiadomości od samorządów, inwestorów, a także ekspertów z apelami o przesunięcie terminu wejścia w życie nowych przepisów.

Redakcja news Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania?

Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania? Konieczność budowy większej liczby miejsc parkingowych oznacza droższe mieszkania?

Czy nowelizacja specustawy mieszkaniowej nakazująca budowę 1,5 miejsca parkingowego na jedno mieszkanie wpłynie na cenę mieszkania?

Czy nowelizacja specustawy mieszkaniowej nakazująca budowę 1,5 miejsca parkingowego na jedno mieszkanie wpłynie na cenę mieszkania?

Redakcja news Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze

Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze Jest decyzja resortu finansów ws. VAT na podstawowe produkty spożywcze

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu zerowej stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o nieprzedłużaniu zerowej stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Redakcja news Rynek nieruchomości biurowych kurczy się

Rynek nieruchomości biurowych kurczy się Rynek nieruchomości biurowych kurczy się

Jeszcze przed czterema laty polski rynek biurowy w szybkim tempie zwiększał zasoby, pozostawiając w tyle rynki innych europejskich krajów.

Jeszcze przed czterema laty polski rynek biurowy w szybkim tempie zwiększał zasoby, pozostawiając w tyle rynki innych europejskich krajów.

Wybrane dla Ciebie

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz » Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą skorzystać z 90% refundacji. Zobacz »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredytna OZE. Sprawdź szczegóły »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu » Zastosowanie pomp ciepła w blokach z grzejnikami – przykład wspólnoty mieszkaniowej w Radomiu »

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego Odczyt mediów – wszystko w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru? Wodomierze - co wpływa na dokładność pomiaru?

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania » Bezzwrotne dofinansowanie na wymianę ogrzewania »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie » Mała architektura miejska - zobacz ciekawe rozwiązanie »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź » Niesłychanie ciche pompy ciepła » Sprawdź »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% » Obniż miesięczne koszty eksploatacji central wentylacyjnych średnio o 50% »

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla? Jak sprawic, aby miejsca składowania odpadów nie szpeciły osiedla?

Jaki ciepłomierz wybrać?

Jaki ciepłomierz wybrać? Jaki ciepłomierz wybrać?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest, co trzeci wodomierz sprzedawany w Polsce?

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku » Ciekawy sposób na optymalizację zużycia energii cieplnej w budynku »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? » Który styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych? »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji » System automatyki budynkowej - podłącz je do istniejącej instalacji »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą » Sposób na oszczędnę ogrzewanie zimą »

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia? Prawidłowa wentylacja w budynku - jakie są zagrożenia?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji? Jak ocieplić budynek 
lub wykonać naprawę izolacji?

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jakie są korzyści z ocieplenia garażu » Jakie są korzyści z ocieplenia garażu »

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Sposób na ciche osiedle »

Sposób na ciche osiedle » Sposób na ciche osiedle »

Siłownie plenerowe dla osiedli »

Siłownie plenerowe dla osiedli » Siłownie plenerowe dla osiedli »

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

https://sh001.administrator24.info/bodys-b5570n

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku » Ciekawe rowiązanie dźwigowe do każdego budynku »

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Prosty sposób na zadaszenie balkonu » Prosty sposób na zadaszenie balkonu »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli » Zobacz najlepsze funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla osiedli »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.